Вантажна митна декларація України на ввезення товарів

Фото митна декларація

Оформлення вантажних митних декларацій

Митна декларація — необхідний документ для товарів або транспортних засобів, що перетинають кордон. Повинен містити достовірну і точну інформацію. У момент декларування в документі повідомляються:

 • докладні дані про переміщуваних через кордон товарах;
 • цілі їх переміщення;
 • відомості для контролю та нарахування платежів.

Вантажна митна декларація (ВМД) повинна бути заповнена протягом 10 днів з моменту надходження вантажу на митницю та поміщення його на склад митниці або тимчасового зберігання. Оформлення митної декларації здійснюється на підставі чинного законодавства України. На даний момент застосовується письмова форма подачі документа, що допускає використання твердого (паперового) і електронного варіанту.

Що робити перед митним оформленням

Правильне заповнення всіх необхідних документів страхує від того, що реєстрація митної декларації може викликати зайві стреси та конфлікти. Перелік і форма документації залежить від того, до якого типу товарів відноситься вивозиться чи ввозиться вантаж.
Митний орган може відмовитися прийняти декларацію. Це може статися в разі:

 • декларація не супроводжена повним пакетом необхідних документів;
 • ВМД надана з порушенням порядку митного кодексу України;
 • перелік даних у декларації не відповідає певній інструкції;
 • електронна декларація не містить всіх обов’язкових реквізитів;
 • ВМД має виправлення (крім тих, що допускаються правилами складання документа).

Щоб уникнути простою вантажу, ми рекомендуємо пройти деякі етапи попередньо. А саме:

 1. Отримати акредитацію підприємства в митному органі.
 2. Виконати підготовку і підписати зовнішньоекономічний контракт.
 3. Звірити коди товарів за УКТ ЗЕД.
 4. Перевірити, чи потрібно буде нетарифне регулювання.
 5. Отримати дозвільні документи в разі необхідності.

Компанія «CARGO B&W» допоможе розробити грамотний план заходу, щоб експортна митна декларація зайняла мінімум сил і часу. Ми гарантуємо грамотне заповнення документів відповідно до актуального законодавства.

Що має на увазі оформлення ВМД?

Документ вантажної митної декларації заявляє митному органу відомості про товари які ввозяться і вивозяться. Форма ВМД та вимоги до її оформлення та порядок участі в документообігу митних органів регламентуються постановою КМУ.
Декларація складається на партію товарів вартістю понад 150 євро. До митних органів надається сама вантажна митна декларація та її копія в електронному вигляді. Є кілька видів ВМД:

 • стандартна митна декларація на товари — звичайна ВМД, складена відповідно до всіх правил і містить стандартний обсяг даних, достатній для проведення митного оформлення товарів;
 • попередня митна декларація на ввезення товарів – надається до ввезення товарів або транспортних засобів в Україну (зокрема з метою транзиту) або після ввезення, якщо ТМЦ знаходяться на пропускному прикордонному пункті;
 • періодична ВМД – складається для товарів, що переміщуються через митницю України періодично, не рідше двох разів за термін дії ВМД.

Тимчасова ВМД може бути надана до митниці за бажанням декларанта у разі, якщо він не володіє повною мірою відомостями про характеристики ТМЦ, зокрема:

 • для визначення коду товару за УКТ ЗЕД необхідні його дослідження;
 • якщо виникли сумніви в правильності визначення коду УКТ ЗЕД, потрібен збір додаткової інформації, участь фахівців і т. п.;
 • точні відомості про кількість товару можуть бути встановлені тільки після вивантаження (завантаження);
 • ціна ТМЦ вираховується за формулою.

Обов’язковому декларуванню незалежно від вартості підлягають підакцизні товари, а також вантажі, що вимагають експортного контролю, що ввозяться в режим митного складу та деякі інші види.

Декларування вантажів з “CARGO B&W” м. Київ

Порядок заповнення ВМД строго регламентований, але при нестачі досвіду це все одно може виявитися складним завданням. Неправильно заповнена вантажна митна декларація України відіб’ється на всій процедурі оформлення вантажу.
Щоб уникнути проблем і зволікань найкращим рішенням є довірити складання вантажної митної декларації досвідченим фахівцям «CARGO B&W». Наша висока компетентність дозволяє захищати своїх клієнтів від різних складнощів, що виникають на митниці. Складні завдання повинні вирішувати професіонали.

У Вас питання: як оформити вантажну митну декларацію в Україні? Телефонуйте нам!

+38 (066) 999-10-38