Фото Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні
Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні
05.05.2017
Умови поставки FCA Інкотермс 2010
06.07.2017

Правила складання міжнародного контракту

Фото Правила складання міжнародного контракту

Правила складання міжнародного контракту

Правила складання міжнародного контракту

Зовнішньоекономічний контракт складається з урахуванням всіх вимог і нюансів законодавчої бази України і дозволяє успішно проводити торгові операції з іноземними партнерами. Договора ЗЕД розробляються і складаються відповідно рекомендацій міжнародних органів та, спираючись на світову практику, що дозволяє ретельно контролювати діяльність підприємств.

Міжнародні контракти мають ряд характерних ознак, які обумовлюють умови угоди між учасниками зовнішньоекономічної угоди. Основний документ, який є основою для складання контрактів ЗЕД – Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» №959-ХІІ від 16.04.1991 р, в тому числі розділ, присвячений договорам ЗЕД і застосовуваним до них прав. Закон визначає взаємини між двома і більше учасниками угоди, з чітко окресленими правами і обов’язками, що не суперечить українським законодавствам або іншими міжнародними договорами.

Розділи зовнішньоекономічного контракту

Положення передбачає наявність обов’язкових пунктів, правильний опис яких забезпечує легке оформлення на митниці і проходження товарів на кордоні України.

1. Дані про контракт

В розділ вносяться дата складання і номер договору ЗЕД, а також дані про класифікацію і назву товарів, в тому числі, при укладанні декількох контрактів, а так же, місце складання договору, завдяки чому угода може вважатися дійсною, при дотриманні всіх вимог законодавства контрагентів.

2. Преамбула

В цьому розділі вказуються повні офіційні дані про учасників, країн, контрагентів, що надаються осіб, офіційних документів.

3. Предмет контракту

У розділі вказується необхідна інформація про товар (назва, категорія, сорт, специфікація, технологія переробки). Номенклатура товарів і специфікації виносяться окремим додатком, підписаним і затвердженим відповідно основним вимогам.

4. Інформація про товар

Дані про товар вносяться відповідно від виду (якісні і технічні характеристики, кількість, одиниці виміру, тара). При формуванні ціни на основі ваги, вказується маса товару без тари і з нею.

5. Умови поставки

Умови поставки на базисних умовах обумовлюють види транспорту, вказується географічний пункт, терміни поставки та інші умови, що відповідають правилам Інкотермс от 2000 р Так само, базисні умови відображаються на розрахунку купівельної ціни товару і митне оформлення.

6. Вартість міжнародного контракту

У розділі прописується загальна вартість наданих послуг або товарів із зазначенням вартості однієї одиниці, в тому числі при великій номенклатурі, з урахуванням правил поставки, страховки, транспортування, складського зберігання, знижок та іншої важливої інформації. На розсуд учасників міжнародного контракту, для проведення фінансових операцій може бути обрана будь-яка валюта.

7. Умови оплати

Даний пункт контракту обумовлює способи оплати та валюту, порядок взаєморозрахунків, гарантії, вимоги, зобов’язання.

8. Умови прийому-передачі

Даний пункт визначає форму прийому / передачі, умови, терміни, перелік супровідної документації, сертифікати. Так само, з огляду на особливу специфіку деяких товарів, варто описати правила передачі і присутність третіх осіб.

9. Упаковка, маркування

Відомості про місце призначення, пакування, маркування, габаритах, транспортуванні, складському зберіганні встановлюються в даному розділі. Так само, сюди включається інформація про тару, її призначення і товарної вартості.

10. Форс-мажор

Форс-мажорні ситуації і терміни їх дії, які роблять абсолютно або повністю неможливим виконання умов контракту, обумовлюються в даному розділі.

11. Санкції, рекламації

Пункт санкцій і рекламацій фіксує умови про порядок накладення штрафних санкцій, умови пред’явлення рекламацій і термінів, що дозволяє захистити інтереси учасників зовнішньоекономічного договору від невиконання зобов’язань за умовами чинного контракту.

12. Врегулювання судових і досудових суперечок

Даний пункт призначений для визначення порядку та умов врегулювання суперечок, ухвалою суду, вибором процесуального або матеріального права.

13. Реквізити сторін (юридична адреса, місцезнаходження, платіжні реквізити).

Останній розділ контракту передбачає зазначення повних реквізитів всіх учасників, а так же, платіжних реквізитів.

Варто зауважити, що в залежності від товарів, що поставляються і послуг в договір можуть бути додані додаткові пункти, що захищають цікаві контрагентів, а детальний перелік супровідної документації, сертифікатів і ліцензій дозволить легко і швидко пройти митний контроль і позбавити від непотрібних труднощів.

Компанія «CARGO B&W» м. Київ проконсультує і допоможе укласти зовнішньоекономічний контракт. Договору ЗЕД, міжнародні контракти та митне очищення вантажів в найкоротші терміни ☎ +38 (095) 477-14-44

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *