Укрчастотнагляд. Нові правила ввезення радіоелектронного обладнання в Україну

Фото Укрчастотнагляд

Дозволи Укрчастотнагляду скасовані. Огляд нововведень.

До 26.07.2014 року на всю випромінюючу і спеціальну радіоелектронну продукцію, при ввезенні на територію України був потрібний спеціальний дозвіл, який видавав Укрчастотнагляд. Згідно з останніми нововведеннями і змін в законодавстві, в країні значно скоротилася кількість необхідної документації. Новий закон № 1193-VII створений для регулювання всіх митних допусків, при цьому законодавчий акт передбачає збереження деяких ключових функцій регулювання ввезення продукції.

Які товари підлягають контролю?

До товарів, які мають особливу ступінь контролю відносяться всі радіоелектронні засоби, зокрема термінали, мобільні гаджети, Wi-Fi адаптери, транслятори і інше. Під дію нового закону потрапляють навіть радіокеровані іграшки та дитячі портативні станції. При ввезенні відеокамер і засобів відеофіксації також буде потрібно спеціальний дозвіл.

Ситуація після нововведень

Укрчастотнагляд незважаючи на внесення деяких поправок все ж продовжує відстежувати і контролювати всі поставки радіоелектронного обладнання. Після нововведень дозволяється експлуатація будь-яких радіо коштів, але за умови, що техніка відповідає українським технічним вимогам і регламентам. При відсутності супутніх документів можливий 100% відмова в оформленні вантажу. Для ввезення радіоелектронних пристроїв в даний час потрібен певний список повідомної документації. Фактично Україна не припиняла дію реєстру IMEI, проте всі дані вносяться з ініціативи імпортерів.

Нововведення підлягають критиці

Через один рік після виходу нового закону «Про скасування дозволів на імпорт радіоелектронної продукції», всі поправки зазнали жорсткої критики з боку великих імпортерів. Вступ в силу нових поправок призвело до погіршення ситуації на ринку телекомунікацій. 29 січня 2015 року у Верховній Раді був зареєстрований абсолютно новий законопроект під номером 1888 який закликав посилити контроль над імпортом продукції радіоелектронного призначення. У разі прийняття запропонованого законопроекту Україна зможе видозмінити політику по відношенню до імпорту та митного врегулювання різних радіоелектронних засобів і техніки.

У Вас питання: Як здійснити ввезення радіоелектронного обладнання в Україну? Телефонуйте нам!

+38 (066) 999-10-38