Оцінка відповідності. Оформлення сертифіката відповідності на товар.

Фото Оформлення сертифіката відповідності на товар

Декларація (сертифікат) відповідності на товари

Декларація відповідності на товари дозволяє знімати обмеження на звернення цілого переліку продукції, її транспортування через митні кордони. Даним документом виробники або ними уповноважені особи офіційно декларують, що товари абсолютно відповідають встановленим вимогам законодавства. Декларант при цьому несе фінансову і юридичну відповідальність за достовірність інформації, що показується інформації.
Декларація відповідності є одним з головних документів для законного ведення міжнародного товарообігу. Без неї вивозити або ввозити на територію України продукцію не вийде. Тобто необхідно дуже серйозно поставитися до процедури оцінки відповідності та видачу сертифіката, і всю підготовчу роботу слід довірити досвідченому фахівцеві щодо здійснення ЗЕД.

Оцінка відповідності продукції

Необхідний сертифікат відповідності оформлення на підставі технічних даних і лабораторних досліджень. Умовно процедура розділяється на кілька етапів:
 • Підготовка заявної і технічної документації, випробувальні заходи.
 • Оформлення декларації відповідності.
 • Сертифікат відповідності реєструється.
Після завершення цих заходів у виробника з’являється право свою продукцію маркувати спеціальним знаком, що дозволяє в процесі її обігу безперешкодно вивозити і ввозити товари на територію України.

Документи для підготовки сертифіката відповідності

При подачі документів до заявки повинні додаватися наступні дані:

 • Відомості усного характеру про виробника.
 • Опис виробів, в яке входить техніко-споживчі характеристики, область використання, класифікаційні коди, ідентифікаційні ознаки.

Підсумковий пакет документів буде узгоджуватися в процесі консультації з фахівцем, персонально, в залежності від групової належності товарів.

Особливості надання сертифікату відповідності на товари

На підставі технічного регламенту визначення відповідності, затверджений який постановою КМУ №1585 є 12 варіантів процедур або модулів. Вибір в ту чи іншу сторону пов’язаний з цілями декларанта, типами товарів, стадіями виробництва.

Якщо вчасно не отримати декларацію відповідності, на продукцію буде накладена заборона щодо її звернення, вивезення або ввезення на митну територію. Недотримання законодавства в галузі оцінки відповідності може призвести до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності. Щоб уникнути будь-яких труднощів, краще своєчасно звернутися за консультацією з цього питання до кваліфікованих фахівців з ЗЕД.

В Україні сертифікат відповідності на товар буває таких видів:

 • партійний, тобто оформлення на певну партію товару, в межах поставки разового інвойсу. Причому видача відбувається вже по факту проходження через митну зону України. Якщо потрібно оформити партійний сертифікат для українського виробника продукції, то в цьому випадку потрібно буде надати складську довідку з зазначеним найменуванням і кількістю готової продукції, яка зберігатися на складі компанії виробника. Термін дії партійного сертифіката становить 1 календарний рік.
 • серійний, тобто оформлення в разі серійного виробництва продукції. Також в ньому вказується термін, на який завозиться товар на територію України, або терміни виготовлення продукції, якщо це український виробник. Термін дії серійного сертифіката відповідності становить 1, 2 або 5 календарних років. Терміном на один рік документ можна оформити без обов’язкового відвідування виробництва. На два роки оформлення після відвідин виробництва і повторних випробувань і технічного нагляду через рік. На п’ять років оформлення за наявності сертифіката ISO, після відвідин виробництва контролюючим органом і обов’язкових щорічних випробувань і технічного контролю.

Для того, щоб оформити сертифікат відповідності на товар в Україні потрібно пакет документів:

 • – найменування продукції і коди УКТЗЕД (ДКПП);
 • – договір і інвойс зі штампами митної служби України або довідка зі складу;
 • – технічна документація на продукцію;
 • – дані компанії імпортера (реквізити) і виробника продукції.

Порядок видачі сертифіката відповідності якості в Україні

У разі імпорту продукції оформлення сертифіката відповідності якості товару здійснюється тільки після ввезення його на територію України, що підтверджується штампом митної служби.

Термін оформлення – до трьох робочих днів з дати відмітки. Якщо це промислове обладнання, то виписується довідка про те, що сертифікат відповідності буде оформлятися після закінчення розмитнення. Українські підприємства надають складську довідку, виписану на фірмовому бланку підприємства з проставленими печатками та підписом керівника і співробітника складу.

Оплата вартості сертифіката здійснюється за фактом його отримання.

Також варто відзначити, що в разі імпорту продукції обов’язкова наявність довіреності на проведення сертифікації товару в Україні. Довіреність виписується на фірмовому бланку компанії, де вказується найменування товарів.

Етапи оформлення Сертифікату Відповідності в системі УкрСЕПРО

 1. Подати заяву на проведення сертифікації із зазначенням найменування товарів, коду УКТЗЕД у разі іноземного виробника або код ДКПП для товарів українського виробника (+ документація на підставі якої здійснюється виробництво), назва і юридична адреса виробника повністю, назва і юридична адреса заявника повністю, довіреність для проходження сертифікації в Україні.
 2. Оформлення акту з відбору зразків продукції і відправки їх для сертифікаційних випробувань в спеціалізовану лабораторію, доставка зразків і підписання договору на випробування.
 3. Узгодження зразка Сертифіката Відповідності та реєстрація його в системі УкрСЕПРО.

Сертифікація продукції в Україні поділяється на два види:

 • – Обов’язкова для продукції, що імпортується в Україну або виробленої на її території згідно Наказу № 28 від 01.02.2005 року «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні». Така продукція повинна бути зареєстрована в реєстрі УкрСЕПРО.
 • – Добровільна для продукції, яка не зазначена в Наказі № 28 від 01.02.2005 р Таку продукцію можна перевірити в системі УкрСЕПРО, причому замовник перевірки сам визначає на які нормативні документи буде проводитися перевірка його продукції. Або в реєстрі уповноваженого на сертифікацію органу з видачею сертифікату на бланку цієї організації.

Зразок сертифікату відповідності якості товару

Фото сертифікат відповідності на товар
сертифікат відповідності на товар

У Вас питання: Як оформити сертифікат відповідності на товар в Україні? Телефонуйте нам!

+38 (066) 999-10-38