Грузоперевозки между Китаем и Европой
Чи вплине COVID-19 на перевезення вантажів між Китаєм і Європою?
16.04.2020
Импорт и экспорт Украины в 2020 году
Про зміну під час світової кризи експорту та імпорту України у 2020 році
20.08.2020

Розмитнення авто в Україні (2020)

Новые правила растаможки авто

Вже давно відомий той факт, що при ввезенні транспорту на територію України його потрібно розмитнити. Поняття «розмитнення автомобіля» завжди викликало бурю в душі у людей бажаючих привезти машину з-за кордону. По-перше – через високі ставки податків, по-друге – через незрозумілі принципи їх нарахування. При цьому новий Податковий кодекс року лише додав проблем. Звичайно, з податками нічого вже не зробити, але спростити процедуру розрахунку платежів можна. Для вирішення другої проблеми, ви можете використовувати митний калькулятор.

Які обов’язкові платежі при розмитненні транспорту

Отже, які ж платежі вважаються обов’язковими:

 • Ввізне мито. Згідно із законопроектом «Митний тарифний план України», ввізный митний платіж досягає 10% від суми митної вартості авто. Винятком визнаються автобуси з дизельним мотором об’ємом понад 5 літрів, які слугують для перевезення більше 10 осіб (20%) і електричні іномарки (0%). Транспортні засоби з європейського союзу з 2019 року в основному мають ставку 6,4%, крім: нових легкових машин на бензині до 1 л (5%) і більше 1,5 л (від 5 до 4,5%).
 • Акциз. Для різних видів транспортних засобів налічується по-своєму і залежить від машини, об’єму мотора, його типу, дати випуску авто. На електромобілі податок 1 € за 1 квт/год ємності батареї.
 • Пенсійний фонд.
 • Митне оформлення.
 • ПДВ становить 20% від суми митної вартості машини, акцизу та ввізного грошового збору. Електромобілі звільнені від податку на додану вартість до 2022 року.

Вартість розмитнення різних видів транспортних засобів

Дізнатися вартість розмитнення в Україні дуже непросто, адже необхідно врахувати ряд моментів. Спростити процедуру допомагають калькулятори розмитнення авто в Україні на 2020 рік. Це спеціальні функції на сайтах, що дозволяють на основі віку, об’єму двигуна і вартості транспорту визначити суму податків. Вони враховують такі чинники:

 • розмір ввізного грошового збору;
 • актуальний акциз;
 • внески митного типу;
 • ПДВ.

Важливо! При розмитненні евроблях в Україні враховується не фактична вартість авто, а митна. Тобто, купивши модель за 700-1500 €, ви будете виплачувати податок, виходячи із зовсім інших сум. За основу беруть середню ринкову ціну залізного коня в ідеальному стані. Ніяких знижок, навіть якщо машина бита. Ввізне мито, це відсоток від митної вартості авто. Ставка залежить від типу транспорту.

Митна вартість все ще продовжує викликати обурення у багатьох власників машин. Але вона підпорядкована Митному кодексу України. Там, в розділі 3, статті 51 і 52, виділено, що розмір вартості встановлюється декларантом, і ще на неї впливають такі чинники:

 • марка транспорту;
 • тип двигуна;
 • вік авто;
 • інші технічні показники.

На Україні, щоб розмитнити авто, привезену із США, досить пройти процедуру спрощеного типу. Хитрість полягає у відсутності сертифікації європейського союзу, обов’язкової для транспорту з Європи. Через це правило, ввезення електричних автомобілів з Америки тепер спрощене.

При розгляді ціноутворення розмитнення «евроблях» зараз потрібно враховувати і акциз. Розрахунок суми і митна вартість нерозривно пов’язані. Але на цей платіж також впливає вид палива і об’єм двигуна.

Таким чином, новим законом вводяться наступні основні ставки:

 • для бензинових моторів об’ємом до 3000 см3 = 50 €;
 • для бензинових більше 3000 см3 = 100 €;
 • для дизельних до 3500 см3 = 75 €;
 • для дизелів об’ємом понад 3500 см3 = 150 €.

До таких ставок буде застосовано коефіцієнт обсягу мотора і коефіцієнт віку транспорту. Сума акцизу визначається за наступною схемою:

 • 0,102 € за 1 см3 для автомобіля з мотором до 1 л;
 • 0,063 € за 1 см3 для іномарок з об’ємом мотора 1-1,5 л;
 • 0,267 € за 1 см3 якщо обсяг двигуна 1,5-2,2 л;
 • 0,276 € за 1 см3 для транспорту з двигуном 2,2-3,0 л;
 • 2,209 € за 1 см3 для транспорту з мотором, об’єм якого більше 3,0 л.

Крім основної акцизної ставки, в вартість розмитнення в Україні також входить ПДВ 20%, 5,5-10% ввізного платежу і 3-5% в ПФ.

Формула розмитнення:

Ставка = Ставка базового типу х К мотор х К вік

Тарифні плани базової ставки

Бензиновий до 3000 см350 €
Бензиновий більше 3000 см3100 €
Дизельний до 3500 см375 €
Дизельний більше 3500 см3150 €

К мотор – коефіцієнт, який обчислюють за допомогою ділення обсягу мотора на 1000 куб. см.

К вік – коефіцієнт віку машини. До 15 років коефіцієнт = 1, старше 15 – 15.
Ось ви і дізналися, які машини можна розмитнити в Україні.

Як відбувається розмитнення

Стандартна процедура розмитнення в Україні 2020 виглядає так. При перетині кордону власник зобов’язаний надати машину для перевірки працівникам митниці, оформити декларацію і внести законний платіж. Потім виконується оформлення документального типу на пункті пропуску. Все це займає близько 3-4 годин (за умови, що з паперами все в порядку).

Після цього транспортній засіб відправляють на митницю, яка знаходиться неподалік від місця реєстрації клієнта. Транспортування здійснюється 10 днів максимум.
Крім базових митних платежів, власник автомобіля повинен сплатити 3-6% від загальної вартості автомобіля, внесок в ПФУ і за послуги МВС. В кінці він отримує технічний паспорт і номера. Ось короткий опис як розмитнити автомобіль в Україні.

Список необхідних документів

Список запитуваних митницею паперів складається з:

 • документа купівлі-продажу або договору дарування;
 • технічного паспорта на транспорт;
 • посвідчення водія;
 • виписки про зняття машини з реєстрації в іншій країні;
 • ОСАГО.

Крім цих документів, покупець повинен принести сертифікат ЄВРО-5 або ЄВРО-6.

Рекомендації пов’язані з ввезенням та митним оформленням машин

Доступна ціна та відмінний стан іномарок робить їх бажаною покупкою. Частенько люди задаються питанням, з яких країн краще вивозити автомобілі. За спостереженнями фахівців, машини з Німеччини, Польщі та Литви є найбільш якісними. Ці країни пропонують в основному шикарні моделі, які просто літають на дорогах України.

Транспорт в більшості випадків продається в хорошому технічному стані. Однак так буває не завжди. Для виявлення дефектів, наявності аварій та відновлювальних робіт необхідно звертатися в автосервіс.

Ще одним важливим фактором вважається попередній прорахунок зборів митниці. На жаль, нові правила розмитнення не спрощують процедуру. Часто трапляються ситуації, що вимагають повного вивчення та включення до переліку обов’язкових платежів додаткові витрати.

Також існують нюанси у встановленні суми акцизу і, відповідно податку на додану вартість. Тому краще звертатися в спеціалізовані контори, де вам допоможуть розрахувати суми платежів і пройти процедуру розмитнення авто в 2020 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *