Новые правила растаможки авто
Розмитнення авто в Україні (2020)
25.05.2020
Украина должна получить «промышленный безвиз»
Українські компанії мають отримати «промисловий безвіз»
17.09.2020

Про зміну під час світової кризи експорту та імпорту України у 2020 році

Импорт и экспорт Украины в 2020 году

У 2020 році експорт з України, тобто кількість товарів і послуг, що поставляються в інші країни, змінився не в кращу сторону. Наприклад, відбулося істотне скорочення товарообігу з Російською Федерацією, в порівнянні з попереднім періодом. Цифра зменшилася майже вдвічі. Імпорт в Україну з російської сторони став менше на 55%, але кількість експортованих товарів в зворотну сторону скоротився лише на 22,75 відсотків.

Відчутний обвал темпів зовнішньоекономічної діяльності України був зафіксований вже в першій половині 2020 року. Причиною стали введені на території країни карантинні заходи в сукупності із загальносвітовою економічною кризою. Постраждали не тільки підприємці України, а й торгові партнери з інших держав.

Дані про зміну обсягів експорту та імпорту на території України в поточному році надала Державна статистична служба.

У порівнянні з першим півріччям 2019 року, сумарний експортний обсяг скоротився на 6,4 відсотка. Сума з січня по червень склала 22 912 000 000 $ США. Як показує статистика імпорту, ситуація ще більш критична. У розглянутий період кількість товарів і послуг було імпортовано на суму 24 189 000 00 доларів США, що майже на 15% менше суми попереднього року.

Але відзначений і приріст експорту в деякі країни по окремим товарним групам. Наприклад, на територію Росії з України стало більше йти: ядерних реакторів, устаткування і механічних пристроїв, котлів, залізничних локомотивів, рухомого складу та його комплектуючих, моторних вагонів трамвая, різних плавучих конструкцій та судів.

В результаті митна статистика України показує, що сальдо зовнішньої торгівлі змінилося. Негативне сальдо скоротилося між сумою експорту і імпорту, порівняно зі значенням 2019 року. Різниця склала 2 мільярди 491 мільйон. Схоже, спостерігається тенденція до зрівнювання обсягів експорту та імпорту в країні.

На доказ того, що саме пандемія коронавируса вплинула на ситуацію, що склалася, йде зростання імпорту і експорту на території України в період з січня по лютий поточного року. А падіння показників зафіксовано з березня, причому найнижчі цифри були в травні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *