Фото Правила складання міжнародного контракту
Правила складання міжнародного контракту
05.07.2017
Украина и промышленный безвиз
Чи готова Україна до “промислового безвізу” з ЄС?
20.03.2020

Умови поставки FCA Інкотермс 2010

Умови поставки FCA Інкотермс 2010

Поставка товарів на умовах FCA Інкотермс 2010 або більш відомих під терміном «Франко перевізник» має кілька особливостей. При укладанні угоди поставки в обов’язковому порядку обумовлюються зобов’язання учасників, що дозволяє окреслити обов’язки, фінансові витрати і ризики кожної зі сторін (повні умови описані в Інкотермс 2010).

У перелік базисних умов поставки FCA Інкотермс 2010 входять:

  • – для поставки підходить будь-який транспорт;
  • – приймальником виступає перевізник;
  • – місце поставки впливає на умови навантаження і розвантаження.

Обов’язки обох сторін прописуються в договорах:

1) Надання товару продавцем і сплата ціни покупцем.

Продавець повинен надати товар, рахунок-фактуру або будь-яке інше відповідне підтвердження покупцеві, який в свою чергу зобов’язується провести повну оплату.

2) Документи.

Продавець зобов’язується передати покупцеві всі потрібні документи (ліцензії, сертифікати тощо), а покупець повністю оплачує витрати на їх оформлення, крім того, під його відповідальність переходять супутні ризики.

3) Договору страхування та перевезення.

В зобов’язання продавця не входить укладення договорів на перевезення або страхування, але він може оформити під свою відповідальність необхідні угоди, якщо інші умови не були узгоджені раніше. Товар може бути не застрахований, але покупець оплачує перевозиться товар від зазначеного місця.

4) Поставка і прийняття на умовах FCA Інкотермс 2010.

Продавець поставляє і передає товари в зазначені терміни і місце передачі, а покупець приймає їх, якщо всі умови дотримані.

5) Перехід ризиків.

Продавець приймає на себе всі можливі ризики і несе відповідальність до місця поставки, після передачі відповідальність несе покупець, в тому числі за псування, пошкодження або втрату товару, по закінченню термінів поставки або відсутності перевізника.

6) Витрати та їх розподіл.

Всі витрати, пов’язані з експортом до моменту поставки, оплачує продавець (мита, митне оформлення і інше). Після поставки, всі супутні і непередбачені витрати оплачує покупець.

7) Повідомлення.

Продавець зобов’язується повідомити покупця про передачу товару або про неможливість перевізника прийняти вантаж у зазначений термін. У той же час, до укладення угоди покупець повинен узгодити умови перевезення і надати необхідну інформацію другій стороні.

8) Транспортні документи.

Продавець повинен відправити покупцеві транспортні документи, які свідчать про постачання. У разі неможливості пред’явлення даних документів – надати повне сприяння в їх отриманні за рахунок покупця. Відповідно до зобов’язань продавця в даному пункті, покупець повинен прийняти у нього всі документи, що доводять факт поставки.

9) Упаковка, маркування, перевірка і огляд товару.

Згідно з угодою FCA поставки, що відправляється товар повинен бути упакований і маркований, відповідно до вимог з транспортування даного виду, всі витрати покладаються на продавця. В обов’язки покупця входить оплата всіх витрат при оглядом, виключаючи ситуації, в яких огляд проводиться владою країни-експортера.

10) Інші умови і зобов’язання.

Інші умови припускають повну участь продавця в оформленні документів або отриманні рівноцінних електронних повідомлень, що використовуються в країнах поставки або транзиту. Крім того, продавець надає інформацію та інструкції для здійснення поставки, страхування товарів, внаслідок чого покупець оплачує пов’язані з даними маніпуляціями витрати.

Порівнюючи умови поставки FCA Інкотермс 2010 для обох сторін, можна зробити висновок, що вони легші і вигідні для продавця, відповідальність і зобов’язання якого закінчуються в місці передачі товару перевізнику, що в значній мірі впливає на ризики і фінансові витрати покупця.

Компанія «CARGO B&W» м. Київ проконсультує і допоможе укласти договір на поставку товару. Професійне митне очищення вантажів в найкоротші терміни ☎ +38 (095) 477-14-44

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *