Фото Нові правила оформлення сертифіката походження євро 1
Нові правила оформлення сертифіката походження євро 1
05.05.2017
Фото Правила складання міжнародного контракту
Правила складання міжнародного контракту
05.07.2017

Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні

Фото Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні

Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні

Правила імпорту / експорту насіння і посівного матеріалу в Україні. Отримання дозвільних документів на ввезення / вивезення насіння.

Як відомо, на сорти рослин і сільгосп культур поширюються права інтелектуальної власності, а митний контроль сільгосп культур та митне оформлення вантажів при перетині кордону відбувається в загальному порядку, з огляду на специфіку, встановлену митним кодексом. Також імпорт і експорт посівного матеріалу в Україні регулюють спеціальні профільні закони: Закон України «Про насіння і посівний матеріал» (посилання http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/411-15) і Закон України «Про карантин рослин » (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3348-12)
Дозвільні документи при імпорті насіння і посівного матеріалу.

Певні види продукції, включаючи насіння і посівний матеріал, піддаються спеціальним контрольним процедурам. Здійснюючи ввезення або вивезення з території України, суб’єкти ЗЕД, крім проходження митного контролю, зобов’язані враховувати питання додаткових процедур контролю при перетині кордону, таких як екологічний контроль, ветеринарний контроль, збір радіологічних показників, карантинні заходи, санітарно-епідеміологічний висновок, і ін.

Процедура імпорту (ввозв) і експорту (вивезення) насіння пов’язана з великою кількістю додаткових дозвільних процедур і заходів. Однак такий порядок оформлення повністю виправданий, враховуючи величезні фітосанітарні ризики які несе процес провезення через державний кордон України товарів з особливими вимогами при перетині і оформленні. Існує високий ступінь ризику потрапляння і поширення небезпечних мікроорганізмів, хвороб рослин і різних бур’янів, що завдає непоправної шкоди сільському господарству України.

Посівний матеріал ввозиться на територію держави тільки за умови отримання карантинного сертифіката на імпорт, який видає Держветфітослужба України. Крім того для експортно-імпортних операцій необхідно мати і карантинний сертифікат. Для його отримання в Держветфітослужбу подається відповідна заява та квитанція про оплату за видачу карантинного сертифіката. Після подачі документів проводяться необхідні фітосанітарні процедури, результатом яких є або видача карантинного сертифіката інспектором, або отримуєте відмову в його видачі з поясненнями прийняття такого рішення. У карантинному сертифікаті на імпорт посівного матеріалу вказуються необхідні обов’язкові фітосанітарні заходи. Важливо відзначити, що отримання таких документів на ввезення насіння як фітосанітарний сертифікат на імпорт і карантинний сертифікат безпосередньо передбачено законом. Крім того ці документи знаходяться в переліку обов’язкових дозвільних документів.

Перший огляд продукції, що ввозиться в Україну, підлягає карантинному контролю, проводиться до початку вантажно-розвантажувальних робіт. При цьому робиться відмітка в журналі реєстрації фітосанітарного контролю певних груп товарів, а також транспортних засобів, що в’їжджають на територію України в пунктах перетину кордону. При цьому оформляються акт фітосанітарного контролю в двох примірниках: для одержувача і для митної служби. Якщо вантаж успішно проходить фітосанітарний контроль, його пропускають в Україну. При цьому для всіх таких товарів і вантажів необхідний повторний огляд вже на місці розмитнення (пункті вивантаження), який проводить держ. інспектор. Після перевірки держ. інспектором з контролю рослин підкарантинного товару, наявності фітосанітарного сертифіката на імпорт, фітосанітарного сертифіката держави експортера, він оформляє акт фіто. контролю. У разі, якщо буде потрібно, то можливе проведення додаткової експертизи в лабораторії за місцем призначення вантажу, з вилученням зразків продукції для карантинної експертизи.

Законом України «Про насіння і посівний матеріал» встановлюється, що ввезення посівного матеріалу на територію України проводиться тільки в разі відповідності цього насіння суворому переліку сортів з Реєстру сортів рослин, дозволених для поширення в Україні і при наявності сертифікатів країни експортера. До таких сертифікатів, наданих митним органам при перетині держ. кордони України, відносяться сертифікат якості насіння ISTA, і сертифікат відповідності сортів посівного матеріалу OECD. Якщо ж країна експортер не ратифікувала сертифікацію системи OECD, то митне оформлення таких вантажів здійснюється на підставі сертифіката ISTA і документів відповідності сортів насіння країни виробника. Також для реалізації цієї продукції на території України насіння повинні мати вже український сертифікат, що підтверджує відповідність сортів і якісні характеристики. Переміщення по території України в обов’язковому порядку повинно узгоджуватися з Департаментом фітосанітарної безпеки Держветфітослужби. Експорт посівного матеріалу за межі України можливий тільки при отриманні дозволу від власника даного сорту рослин і міжнародних сертифікатів ISTA і OECD.
Дозвільні документи при експорті насіння і посівного матеріалу.

Відповідно до прийнятого в Україні закону «Про карантин рослин» експорт товарів, що підлягають фіто контролю, за межі України відбувається після спеціального фітосан. огляду і при наявності фітосанітарного сертифіката міжнародного зразка на експорт товарів, який видається всім транспортним засобам окремо. Такий фітосан. контроль проводять прямо в точці відправлення вантажу і також при необхідності в пунктах пропуску через держ. кордон України при вантажно-розвантажувальних роботах при формуванні партії товару. При цьому видається фітосанітарний сертифікат. У разі експорту без перевантаження безпосередньо на митному пункті, проводять тільки перевірку правильності документарного оформлення поставки товару, Міжнародного фітосанітарного сертифіката України на експорт, який видається в пункті відправлення вантажу. Якщо при оформленні допущені помилки, то в пункті перетину оформляється новий сертифікат.

Рішення держ. інспектора з приводу заборони експорту, вирощування, зберігання або будь-якого використання товарної продукції, що підлягає карантинному контролю, є обов’язковими до виконання. На юр. організації та суб’єктів підприємницької діяльності, які порушили приписи з вивезення із зон карантину, або ввезення на територію країни, накладаються штрафні санкції в судовому порядку.

Компанія «CARGO B&W» м. Київ проконсультує і допоможе оформити такі дозвільні документи як карантинний сертифікат, фітосанітарний сертифікат в найкоротші терміни ☎ +38 (095) 477-14-44

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *