Умови поставки FCA Інкотермс 2010
06.07.2017
Великобритания покинула ЕС
Великобританія покинула ЄС: які наслідки очікують Європу і Україну
23.03.2020

Чи готова Україна до “промислового безвізу” з ЄС?

Украина и промышленный безвиз

Гончарук: Україна повністю готова до промислового безвізу з Євросоюзом

Про це за підсумками перемовин, проведених 28 січня поточного року в Брюсселі з уповноваженим представником ЄС Жозепом Боррелем, було повідомлено колишнім Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком у Telegram.

Гончарук написав, що під час зустрічі були обговорені усі найважливіші питання, які стосуються тісної співпраці ЄС та України. Найпріоритетніше з них — Угода щодо прийнятності та відповідності промислової продукції, тобто “промисловий безвіз”.

“Останнім завданням України для того, щоб перемовини почалися та були успішно проведені є Закон про зменшення тиску на бізнес, ухвалений парламентом ще в грудні 2019 року. Наступним кроком у цьому напрямку буде візит до України спеціальної комісії від ЄС, яка буде займатися проведенням попередньої оцінки готовності законодавства та інфраструктури до початку переговорів”, — пояснив Гончарук, і додав: “Крім того, наша зустріч визначила подальші кроки для вступу України в Єдиний цифровий ринок Євросоюзу. Всі вони будуть показані у спільному плані дій. Запропонована нам ініціатива має назву “Стратегія тріо”. До неї входять нещодавно асоційовані партнери ЄС — Україна, Молдова та Грузія”.

Обидві сторони також наголосили на важливості впровадження реформ енергетичної галузі, інспекції ядерного урегулювання та створення більш прозорого та конкурентоспроможного ринку електричної енергії. Не без уваги залишилось і співробітництво у сфері ліквідації наслідків кліматичних змін та охорони природи. Зокрема було досягнуто домовленості щодо подальших кроків для зменшення кількості викидів СО2 в рамках Європейської зеленої угоди та дотримання Паризької кліматичної угоди.

Представник ЄС підтвердив проведення подальшої підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, позитивно відзначив зусилля влади щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та виконання Мінських домовленостей.

Раніше вже повідомлялося у ЗМІ, що Угода АСАА, яку спрощено називають промисловим безвізом — це повне визнання ЄС еквівалентності системи оцінки відповідності та технічного регулювання. Вона дозволить українським промисловим виробникам отримувати необхідні дозволи та сертифікати у своїй країні, а не їхати в пошуках резидента (офіційного представника) до ЄС.

Підписання цієї угоди було передбачено Угодою про асоціацію ЄС та України. Експерти вважають, що в разі успішних перемовин та підписання, угода АСАА охопить не менше до п’ятої частини від усього українського експорту до країн ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *