Карантинний сертифікат і фітосанітарний сертифікат.

Фото Зробити карантинний сертифікат і фітосанітарний сертифікат Україна

Коли і чому потрібен фітосанітарний сертифікат

Фітосанітарний сертифікат – це документ встановленого зразка, який видається Державною фітосанітарною службою України. Він свідчить про дотримання усіх вимог щодо безпеки і відсутності на продукції рослинного походження, рослинах і їх насінні різних шкідників, бур’янів і хвороб. Карантинний сертифікат є необхідним документом для митного оформлення багатьох товарів. Його відсутність може спричинити призупинення проходження необхідних процедур і як наслідок, збільшити витрати підприємства, пов’язані з простоєм транспортного засобу або розміщенням товарів на склад тимчасового зберігання. Саме тому, доцільно своєчасно підготувати необхідні документи для отримання даного сертифікату. Завдяки цьому ви зможете уникнути непередбачених складнощів при проходженні процедур з митного оформлення товару.

Одним з основних напрямків діяльності нашої компанії є надання консалтингових послуг в сфері перевезення, митного оформлення та сертифікації товарів. Наші кваліфіковані співробітники з багаторічним досвідом роботи допоможуть вам підготувати документи, правильно відібрати необхідні зразки продукції.

Порядок видачі карантинних та фітосанітарних сертифікатів

Основним нормативним актом, який регламентує питання, пов’язані з оформленням карантинного сертифіката є затверджений Постановою КМУ за №705 від 12.05.2007 р спеціальний порядок. Згідно з його положеннями для отримання карантинного сертифіката необхідно звернутися в Державну фітосанітарну службу з відповідною заявою та оплатити послуги. Підставами для видачі карантинного сертифіката є результати проведених досліджень і документація видана відправником на вантаж. Порядком встановлено п’ятиденний термін для прийняття державним інспектором мотивованого рішення про видачу сертифіката.

При цьому карантинний сертифікат видається на одну партію товару в одному певному транспортному засобі, і термін його дії становить 14 діб.

Формою сертифіката передбачено внесення інформації про обсяги і вазі товарної партії, пунктах прибуття і відправлення, опис фактичного стану об’єктів, на які видається сертифікат, про транспортний засіб, дату і місце складання документа.

Самостійно пройти всі процедури і оформити фітосанітарний сертифікат в сучасних реаліях дуже складно. В першу чергу, це пов’язано з бюрократичними процесами оформлення необхідних документів та необхідністю правильного відбору зразків товарів.

Співробітники нашої компанії знають, як оперативно отримати карантинний сертифікат і можуть допомогти вам в стислі терміни пройти всі процедури, пов’язані з митним оформленням товарів.

Зразок карантинного (фітосанітарного) сертифіката

Зразок Карантинний (фітосанітарний) сертифікат
Карантинний (фітосанітарний) сертифікат
Зразок Карантинний дозвіл фітосанітарний сертифікат на імпорт (експорт) Україна
Карантинний дозвіл фітосанітарний сертифікат на імпорт (експорт) Україна
Зразок Міжнародний фітосанітарний сертифікат Україна
Міжнародний фітосанітарний сертифікат Україна

Щоб отримати карантинний сертифікат потрібно надати наступні документи та інформацію:

  • – Акт фітосанітарного контролю
  • Копія укладеного договору, за яким буде відбуватися ввезення або вивезення об’єктів регулювання з території України (тобто контракт на поставку товарів + специфікації на продукцію)
  • Зразок перевезеного товару для проведення необхідних випробувань
  • Оригінал квитанції про оплату послуг видачі карантинного сертифіката
  • Документ, що підтверджує реєстрацію в фітосанітарній службі

Фітосанітарний контроль товарів і вантажів, які підпадають під категорію підкарантинні, в пунктах проходження через державний кордон України, виконується держ. інспектором з управління карантину рослин, і їх використання в подальшому можливо тільки маючи на руках результати проходження огляду вантажу та фітосанітарної експертизи, при цьому ставитися оцінка в ТТН або інших супровідних документах на вантаж.

Транспортні засоби, які служать для перевезення підкарантинних товарів, підлягають спеціальному огляду, а при виявленні наявності шкідливих організмів такий транспорт проходить процедуру знезараження.

До підкарантинних товарів, на які необхідно оформляти фітосанітарний сертифікат, відносять: будь який посівний матеріал і насіння, сільськогосподарські культури та інші декоративні рослини, будь-які рослини і всілякі їх частини, а також будь-які товари рослинного походження, на яких можуть знаходиться шкідники, джерела хвороб рослин і бур’яни.

Фітосанітарний контроль зазначених товарів, а також транспортних засобів, що їх перевозять, відбувається в місцях пропуску на державному кордоні України та виконується держ. інспектором з карантину рослин безпосередньо на території зони митного контролю. При цьому в той же час може проходити митний огляд, розвантаження або перевантаження товара.На цей час в документах ставиться штамп встановленого зразка. По закінченню огляду також в документах на товар ставляться відповідні позначки і друку. Митники проводять митне оформлення вантажу тільки після закінчення проходження фітосанітарного контролю і наявності карантинного сертифіката.

У Вас питання: Як зробити карантинний сертифікат і фітосанітарний сертифікат в Україні? Телефонуйте нам!

+38 (066) 999-10-38